AKTIVISTI CHYSTAJÚ PROTEST: Pozvaní sú aj primátor a poslanci, ide o dopravu v Prešove (dnes24.sk, 20.3.2023)

Vo štvrtok organizuje OZ Náš Prešov zhromaždenie občanov za urýchlenie výstavby II. etapy rýchlostnej cesty R4 so začiatkom v jeseni 2023.

PROTEST: Pozvaní sú aj primátor a poslanci, ide o dopravu v Prešove

„Je čas, aby sme sa všetci v Prešove a okolí spojili pre dobudovanie 2. etapy rýchlostnej cesty R4 a následne celého úseku až po štátnu hranicu s Poľskom,“ takto pozývajú na protest v Prešove aktivisti. Dnes24.sk o tom informovali z OZ Náš Prešov.

OZ Náš Prešov sa dlhodobo venuje problémom dopravnej infraštruktúry v Prešove i Prešovskom kraji.

Tentoraz chystajú protest vo štvrtok 23. marca od 15.00 hod. pri cintoríne v Nižnej Šebastovej.

Alfa a omega

„V súčasnosti s veľkým znepokojenim sledujeme neutešenú situáciu okolo II.etapy rýchlostnej cesty R4 – obchvatu mesta Prešov, keď termín otváranie obálok s ponukami na dodávateľa na jej výstavbu sa presúval už 7-krát, čo je pre Prešov už neprijateľné a nesmieme už dopustiť, aby sa 30. marca 2023 opäť posunul,“ pripomenuli z OZ.

Pre zlepšenie života v Prešove a aby sa nevyľudňoval je výstavba II.etapa rýchlostnej cesty R4 alfa a omega. Slovensko je podľa OZ Náš Prešov aj tretie najväčšie mesto na Slovensku i celý najväčší kraj.

„Preto sme sa rozhodli pred 8. termínom uzatvárania verejného obstarávania a otvárania obálok na zhotoviteľa tejto dôležitej stavby pre mesto a región zvolať stretnutie na podporu tejto výstavby, aby sa termín 30. marec 2023 stal posledným termínom a daný deň sa obálky s ponukami konečne otvorili a následne na jeseň 2023 sa do II. etapy zahryzol prvý bager a v roku 2027 sme strihali pásku,“ dúfajú aktivisti.

Pozvaní poslanci i primátor

OZ Náš Prešov pri tejto príležitosti organizuje zhromaždenie občanov za urýchlenie výstavby II. etapy rýchlostnej cesty R4 so začiatkom v jeseni 2023.

Na zhromaždenie boli osobne pozvaní všetci poslanci MsZ v Prešove vrátane primátora i všetci poslanci PSK vrátane predsedu PSK.

„Uvidíme ich postoj k danému problému, a či sľuby pred voľbami ako sa budú starať o blaho spoluobčanov boli len prázdne predvolebné sľuby a občanov potrebovali len do 29.októbra 2022,“ uzavreli aktivisti.

Akcia pochod za výstavbu severného obchvatu Prešova – II.etapy rýchlostnej cesty R4 (11.3.2023)
Reportáž z protestnej akcie “Pre R4 zablokovali dopravu” (ta3.sk, 23.3.2023)