Akcia pochod za výstavbu severného obchvatu Prešova – II.etapy rýchlostnej cesty R4 (11.3.2023)

OZ Náš Prešov sa dlhodobo venuje problémom dopravnej infraštruktúry v Prešove i Prešovskom kraji.

V súčasnosti s veľkým znepokojením sledujeme neutešenú situáciu okolo II.etapy rýchlostnej cesty R4 – obchvatu mesta Prešov, keď termín otváranie obálok s ponukami na dodávateľa na jej výstavbu sa presúval už 7-krát, čo je pre Prešov už neprijateľné a nesmieme už dopustiť, aby sa 30.marca 2023 opäť posunul.

Pre zlepšenie života v Prešove a aby sa nevyľudňoval je výstavba II.etapa rýchlostnej cesty R4 alfa a omega. Takže je na nás, Prešovčanov, aby sme kompetentným, predovšetkým v NDS, pripomenuli, že Slovensko je aj Prešov i celý Prešovský kraj.

Preto sme sa rozhodli pred už 8 termínom uzatvárania verejného obstarávania a otvárania obálok na zhotoviteľa tejto dôležitej stavby pre mesto a región zvolať stretnutie na podporu tejto výstavby, aby sa termín 30.marec 2023 stal posledným termínom a daný deň sa obálky s ponukami konečne otvorili.

Stretneme sa symbolicky 23.marca 2023 o 15:00 hod. pri cintoríne N.Šebastová (cesty, kde je zlá a neúnosná dopravná situácia, vysoké čísla znečistenia, negatívny dopad na zdravie a život obyvateľov), kde zapálime sviečky a na krátku dobu aj zablokujeme dopravu, aby sme sa ako Prešovčania pripomenuli a ukázali kompetentným ľuďom v Bratislave, aký dôležitý je tento úsek na výstavbu.

Veľa ľudí na sociálnych sieťach posledné týždne a mesiace vyzývali na akcie, teraz dostanú príležitosť prísť osobne túto akciu podporiť a veríme, že nebudú len sedieť doma za počítačom, ale prispejú svojou účasťou na tejto akcii. Ak nie, nebudú mať právo do budúcna kritizovať prípadné ďalšie odďaľovanie vyhlasovania súťaže na zhotoviteľa II.etapy R4 – obchvatu mesta Prešov.
Je to len na nás, tu žijúcich, ako sa k tomu 23.3.2023 postavíme. Či prídeme a ukážeme, že vieme spolu ťahať za jeden cieľ, alebo len z pohodlia domova nadávať.

Kto, ak nie my? Kedy, ak nie teraz? Je čas, aby sme sa všetci v Prešove a okolí spojili pre dobudovanie 2.etapy R4 !

Veríme, že prídu podporiť túto akciu a zapoja sa do nej všetci poslanci MsZ Prešov aj PSK za okres Prešov, ako aj vedúci predstaviteľa mesta a kraja, ale aj všetci ostatní, ktorí pred voľbami hovorili, ako im záleží na budúcnosti a rozvoji mesta a regiónu a že to neboli len predvolebné reči. Ľudia si to budú pamätať a pripomínať im pred ďalšími voľbami.

Memorandum o spolupráci OZ Náš Prešov a OZ Diaľnica na Zemplín (28.9.2022)
AKTIVISTI CHYSTAJÚ PROTEST: Pozvaní sú aj primátor a poslanci, ide o dopravu v Prešove (dnes24.sk, 20.3.2023)