Ignorácia poslancov k petícii za výstavbu komunikácie v lokalite Grófske (4.2.2024)

Smutný ignorantský postoj poslancov mesta Prešov k petícii za výstavbu komunikácie v lokalite Grófske.

Do dnešného dňa z 31 poslancov mesta Prešov petíciu za výstavbu tejto komunikácie, ktorá by pomohla aj podľa vyjadrenia ÚHP odľahčiť dopravu v lokalite Sekčov, Nižná Šebastová, Vranovská, Duklianska, Sabinovská atď., podpísali len 3 poslanci (páni Neupauer a Šulík, pani Lipková).

Ostatní, bohužiaľ, opäť (napr. petičné aktivity za výstavbu obchvatu, jej II. etapy) zaujali pštrosí postoj, skryli sa, ignorujú potreby Prešovčanov a ako ich volení zástupcovia zatiaľ nepodporili túto vec.

 

Dúfajme, že opäť sa podarí túto komunikáciu dať do výstavby, ale že sa nevyhrnú a nebudú sa pri klepkaní kameňa či strihaní pásky tlačiť byť vpredu, akí majú na tom podiel.

Nakoľko sa to najviac dotkne obyvateľov vyššie spomenutých lokalít, tak sa práve očakával nielen podpis, ale aktívne kroky a podpora tejto petície zo strany poslancov za VMČ č.3 (Mochnacký, Kollárová) a VMČ č.7 (Anderko, Andraščíková, Ďurišin, Eštočák, Micheľ).

A platí to aj pre zvyšok poslancov MsZ v Prešove – Dupkala,Dubovický, Mrouahová, Zuzana Tkáčová za VMČ č.6; Krajňák,Feľbaba Voit,Záhradník za VMČ č.5; Fedorčíková,Hagyari, Chlapeček, Langová za VMČ č.4; Kutajová,Drutarovský, Bandura za VMČ č.2 a Čorejová, Ahlres, Damankoš, Hudáč, Pavlovičová, Šesták za VMČ č.1.

Je zimné obdobie, ale hádam sa prebudia zo zimného spánku a pridajú sa k svojim trom kolegom, ktorým ďakujeme.

O to viac je potrebné poďakovať aj poslancom a starostom z okolitých obcí, ktorých sa tiež dotkne, keď sa nevybuduje komunikácia Grófske, a ktoré podpismi nešetrili a podporili túto petíciu. Je vidieť, kto ako a kedy na svojich voličov myslí.

Miesto pre zber petičných hárkov – budova Kolégia na ul.Hlavnej v Prešove v predajni GABI (7.12.2023)
Inzerát: Hľadá sa investor na 1,8 km komunikácie – Prešov lokalita Grófske – cena 21 mil. € (8.2.2024)