Resumé práce poslancov mesteského zastupúiteľstva v Prešove 2018 – 2022 (19.9.2022)

Kocky sú hodené ! Kandidáti na poslancov pre mesto Prešov sú známi a čoskoro známi budú aj kandidáti do VÚC a v súvislosti s voľbami nám cez 3 roky bolo podsúvané, že naše aktivity v OZ Náš Prešov sú len a len zo zištných dôvodov a súvisia s 29.októbrom 2022, a teda s dvojnásobnými voľbami. Avšak asi na prekvapenie mnohých, ale určite aj radosť niektorých kandidátov a strán, však zástupcov OZ Náš Prešov na žiadnych kandidačných listinách nenájdete.

Takže ide veci verejné robiť aj bez prospechárskych a postranných úmyslov, nie ako sme tomu svedkom v posledných týždňoch v Prešove.

OZ „NÁŠ PREŠOV“ POKRAČUJE ĎALEJ a veríme, že sa pridajú aj ďalší !!!Podsúvanie názoru, že naše aktivity sú len utilitárne, sme počúvali z mnohých strán vrátane takmer všetkých poslancov MsZ v Prešove. MsZ v Prešove i samotní poslanci sa na žiadnych verejných aktivitách nepodieľali a ani nemali záujem.Uvedieme len dva príklady. V roku 2021 sme oslovili mestské a obecné zastupiteľstvá predovšetkým na trase budúcej rýchlostnej cesty R4 o podporu pre výstavbu celej rýchlostnej cesty R4. Všetky oslovené miestne zastupiteľstva vrátane zastupiteľstva PSK prijali podporné uznesenia k výstavbe rýchlostnej ceste R4 s výnimkou MsZ v Prešove – podľa nich asi napr. „kocka“ na zimáku s opadávajúcou fasádou je dôležitejšia !!! Ako druhý príklad uvedieme petíciu za urýchlenie výstavby rýchlostnej cesty R4, ktorú OZ Náš Prešov organizovalo, keď z 31 poslancov ju podpísali 7 !!! (slovom „siedmi“) a mená 24 poslancov, ktorí túto petíciu nepodpísali, zverejníme v najbližších dňoch.Aj z týchto dvoch príkladov vyplýva a je ich aj viac, že pre končiacich poslancov MsZ v Prešove doprava nie je problém číslo jeden a akékoľvek aktivity občanov berú ako ohrozenie seba a svojich teplých miest poslancov a nie ako snahu pomôcť riešiť problémy mesta a regiónu, ku ktorému by mali aspoň pridať pomocnú ruku, ak nie byť sami iniciatívni !!!

A takmer všetci opäť žiaria na kandidačných listinách a opäť sľubujú pre Prešov novú Atlantídu. Mnohí v zastupiteľstve sedia 8 či 12 rokov a výsledok ich práce ako poslancov pre obyvateľov je takmer nulový okrem osobného finančného prospechu za „prácu poslanca“ !!!

Takže Prešov, 29.10.2022 všetci na nohy a zvoľme mestské zastupiteľstvo s úplne novým obsadením. Končiacich poslancov je nutné poslať do zabudnutia !!!

Pozvánka na verejnú diskusiu kandidátov na primátora mesta Prešov – uskutoční sa 4.10.2022 o 16:00
Náš Prešov utajený (reportáž RTVS 22.9.2022)